Képzőművészeti stúdiumok  a Miskolci Galéria Alkotóházában
2004 - 2005

A Miskolci Galéria immár második ízben rendezte meg tehetséges középiskolás diákok számára a tehetséggondozó műhelyfoglalkozásokat. A középiskolákból tanáraik ajánlására jelentkeztek a diákok, akikből a foglalkozásokat vezető képzőművész tanárok felvételi alapján választottak ki 15 tehetséges növendéket.

A diákok hetente egy alkalommal a következő programokon vettek részt:

- Természet utáni rajzi stúdiumok (tárgyábrázolás, csendélet, portré és akt)
- Sokszorosító grafikai technikák megismerése (mély-, magas-, és síknyomás)
- Kitekintés a vizuális művészetekre (elméleti előadás)

A foglalkozásokat Titkó Ildikó, Varsányi Emília grafikusművészek, és R. Nagy József, illetve Karlaki Orsolya antropológusok tartották.

A tehetséggondozó program lehetőséget biztosít arra, hogy a diákok minél több, a továbbtanulásukat segítő elméleti és gyakorlati ismerethez jussanak. A természet utáni stúdiumok során a sok iskolában hiányzó modellrajz kapta a legnagyobb hangsúlyt, igazodva a főiskolák, egyetemek felvételi követelményeihez. Az ország egyik litográfiai nyomtatásra is felszerelt grafikai műhelyében a diákoknak lehetőségük nyílt a különböző technikák (linómetszés, rézkarc, litográfia) műfajbeli sajátosságainak és a technikák kínálta lehetőségeknek megismerésére. A művészetelméleti előadások pedig alkalmat teremtettek a kötetlen beszélgetésekre és egymás megismerésére is.

A programot a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Közoktatásáért Közalapítvány támogatta.

A tehetséggondozó műhely záró kiállítása az Eötvös József Szakképző és Művészeti Szakközépiskola galériájában volt megtekinthető 2005. április 18-ig.

 






     

         < vissza >